Ode dneška bez roušek

ČR Od dnešního dne končí povinnost nosit roušky venku, jsou-li dodrženy dvoumetrové rozestupy od cizích lidí. V budovách nebo MHD je jejich nošení dál povinné.

Po 72 dnech, od 19. března, můžeme dnes vyjít do ulic bez roušek. Pod podmínkou, že budeme mít kolem sebe minimálně dva metry prostoru bez cizích lidí. Roušky také nemusí nosit děti ve školách či školkách a zaměstnanci v některých kancelářích a na provozech s vysokou teplotou. Od zítřka bude platit výjimka z nošení roušek u státních a přijímacích zkoušek, ale v místnosti bude muset být maximálně patnáct lidí. V místní hromadné dopravě nebo vlacích, taktéž ve veřejných vnitřních prostorách, roušku musíme používat i nadále.

Od dnešního dne můžeme rovněž do vnitřních prostor v zoologických či botanických zahradách a na hradech a zámcích – ale ještě s rouškou. Můžeme rovněž do vnitřních prostor restaurací a hospod – zde platí, že zákazníci a personál se budou v interiéru gastronomických příbytků pohybovat v roušce. Pokud zákazník bude sedět u stolu a konzumovat jídlo nebo piří, samozřejmě roušku mít nemusí.

 

 

 

Komentáře