Odstoupila firma, která staví cestu přes Jablunkov?

JABLUNKOV, NÁVSÍ Rozkopaná cesta mezi Návsím a Jablunkovem drásá nervy nejenom řidičům. A nejspíš právě proto se objevují nejrůznější fámy.

Ta poslední říká, že odstoupila firma, která cestu staví. Důvodem mělo být to, že se později frézovala cesta přes náměstí kvůli Gorolskimu Świętu. Tuto informaci rázně vyvrací starosta Jablunkova Jiří Hamrozi. „Firma nám vyšlá vstříc, za co bych ji chtěl poděkovat. Lidé si také myslí, že jedná firma měla frézovat, a druhá pokládat koberec. To opět není pravda, celou stavbu provádí jedna firma,“ zdůrazňuje starosta.

V současné době probíhají práce na zařízeních SMVaK, staví se také autobusové zálivy. „Máme příslib, že kanály budou výškově stejné jako bude povrch silnice,“ doplňuje starosta.

Firma, která cestu staví, narazila na větší rozsah nevhodných podkladových vrstev, než předpokládala. Proto se teď určuje, jakým způsobem bude dál postupovat. Zítra by se už měl dělat asfaltový koberec ve směru od Městské Lomné.

Investorem je Moravskoslezský kraj, oprava bude stát 40 milionů korun.

Lidé se také ptají, proč se nefrézuje povrch na mostě v Jablunkově. „Do tří let by měl most projít kompletní rekonstrukcí. V současné době se dělá projektová dokumentace. Po dobu oprav bude provizorní most v místě, kde byl kdysi „paniynski most“. Zabere část parkoviště Penny, které nám dovolilo použít osm parkovacích míst,“ popisuje starosta. Parkoviště u Penny je sice v majetku města, ale společnost Penny je má v nájmu do roku 2042.

 

Komentáře