TŘINEC Družstvo Frocani složené z fotbalistů druholigového Třince získalo pohár pro vítěze pátého ročníku Gamisport cupu – mezinárodního halového turnaje v malé kopané.

Dres Frocanů oblékli brankář juniorky Jiří Bocek, stoper Imrich Bedecs (zástupce kapitána), obránce Jiří Janoščín a záložníci Martin Samiec, Tomáš Omasta a Tomáš Wojnar.

V řádné hrací době třinečtí fotbalisté neokusili pachuť porážky, pouze dvakrát remizovali. Cestou za prvenstvím vyřadili několik favorizovaných celků.

Ve čtvrtfinále po boji zdolali Šlosory – druholigové třinecké futsalisty. „Los byl neúprosný, že nás svedl proti sobě takhle brzy. Škoda, že jsme na sebe nenarazili až ve finále,“ litoval Imrich Bedecs a vysekl soupeři poklonu: „Byl to pro nás nejtěžší zápas turnaje. Futsalisté si na hřišti dovedli vyhovět a to nám činilo velké potíže.“

Pátého ročníku Gamisport cupu se zúčastnily čtyři desítky mužstev z ČR, Slovenska a Polska, nechyběli ani zástupci našeho regionu. Turnaj se odehrál ve dvou halách – v hale STaRS a nové tělocvičně Masarykovy základní školy.

Gamisport cup se hraje s futsalovým míčem, s počtem hráčů čtyři plus brankář, ale na velké brány. Síť v nich nejčastěji rozvlnili ostravský futsalista Marek Neumann a již zmíněný třinecký fotbalista Imrich Bedecs – oba se trefili shodně šestnáctkrát.

 

 

Komentáře