REGION, NÝDEK Zítra se naplno rozběhne nová fotbalová sezona. Regionální týmy se na ni připravovaly různě. Jednou z alternativ byl Memoriál Oldy Tomšů v Nýdku, který se letos konal potřetí.

Pořadatele se rozhodli obměnit složení turnaje. Letos pozvali sousedy z Bystřice, kteří přijeli obhájit loňské prvenství, Hrádek a také Český Těšín.

V prvním duelu Bystřice přehrála Hrádek 5:1. Stejný výsledek se zrodil rovněž v dalším duelu, Český Těšín zdolal domácí Nýdek.

V zápase o třetí místo Nýdek přestřílel Hrádek 7:4, ve finále Bystřice pokořila Český Těšín 2:1 a obhájila loňský triumf.

V průběhu Memoriálu proběhly tradiční dovednostní soutěže. Nejdelší kop předvedl Aleš Liberda z Bystřice (porazil Luboše Ciencialu, Marka Pava a Václava Bujoka), v žonglování byl nejlepší Adrian Szotkowski (porazil Michaela Szuscika, Petra Příborského a Patrika Matuszka), rovněž z Bystřice. Trefování břevna šlo nejlépe Jakubu Pavovi z Hrádku, pokořil Vladimíra Pechu, Lukáše Palečka a Davida Zoubka.

Pořadatele rozdávali také individuální ocenění. Nekrásnější gól vsítil Lukáš Paleček z Nýdku (stále působí v Třinci), nejlepším trenérem se stal kouč vítězů Zdeněk Černek, nejlepším brankářem jeho mladý svěřenec Jakub Twardzik a soutěž střelců ovládl Martin Vlachovič z Českého Těšína.

Zítra a pozítří už půjde takříkajíc do tuhého. Zatímco Třinec, Bystřice a Český Těšín už mají první zápasy za sebou, ostatní celky k nim vyběhnou o víkendu.

Druhá liga

CHRUDIM – TŘINEC (zítra, 10.15)

Divize

BRUNTÁL – TŘINEC „B“ (neděle, 17.00)

Krajský přebor

BYSTŘICE – LOKO PETROVICE (neděle, 17.00)

I. A třída

STONAVA – SMILOVICE (zítra, 17.00)

LUČINA – JABLUNKOV (zítra, 17.00)

I. B třída

OLDŘICHOVICE – VENDRYNĚ (zítra, 17.00)

MOSTY – STAŘÍČ (zítra, 17.00)

RAŠKOVICE – NÝDEK (neděle, 17.00)

Účastníkům okresního přeboru nový ročník začne o týden později.

 

 

Komentáře