Ohlédnutí za Jablunkovskou podkovou

TŘINEC V pátek 23. září nadšenci horské turistiky a adrenalinových zážitků se rozhodli prověřit svou kondici a orientaci v noci na trase Podzimní výpravy Jablunkovskou podkovou.

Na start závodu se dostavilo do Třince 117 závodníků. Trasa závodu měla 77 kilometrů a vedla po hřebenech Slezských a Moravskoslezských Beskyd. Startovalo se u budovy BoMa Way od 17 hodin, kde probíhala i registrace. Cíl byl pod Javorovým.

„Ahoj všem – Vám, co jste se postavili na start Jablunkovské podkovy 2022, Vám, kteří jste se nějakým způsobem na ni podíleli a Vám všem příznivcům, kteří nám fandíte a i těm, které navnadí reporty zúčastněných a řeknou si „začnu trénovat a příště bych se mohl hecnout taky. Už za sebou organizaci několika akcí mám, ale tato se nese v duchu ukončení působení BoMa Way na Husové ulici v Třinci. Takže jsem trochu naměkko, líznutá špetkou smutku a nostalgie a místy, že to skvělé místo po třech letech končí,“ odstartovala závod Jana Maštalířová, hlavní iniciátorka a organizátorka celé akce.

Oproti loňskému ročníku start závodu byl posunut o 3 týdny.

„Ať si užijeme krásný podzim. Sice už týden prší, ale já jsem rozená optimistka, do poslední chvíle jsem věřila, že počasí vyjde,“ doplnila Maštalířová.

Opravdu v pátek odpoledne začala vykukovat modrá obloha a začalo slunečné babí léto, které vydrželo po celou sobotu.

„Nemáte mi někdo půjčit čelovku nebo alespoň baterku, zapomněla jsem ji doma na stole,“ před startem do budovy BoMa Way vběhla mladá dívka s touto prosbou.

Organizátoři jí ihned půjčí svoji, bez ní by totiž absolvovat závod v noci opravdu nemohla.

Pro účastníky byly připraveny dvě občerstvovací zastávky. První byla v Bukovci, druhá v Mostech u Jablunkova. Tam byl také cíl pro ty účastníky, kteří byli unaveni nebo měli naplánovanou kratší variantu, která byla podle pravidel možná. Do cíle dorazilo 74 závodníků.

Výsledky:

Kategorie muži:

  1. René Kaleta 11:06
  2. Patrik Čavoj 12:16
  3. Martin Hamrozi 13:41

Kategorie ženy:

  1. Jana Kohotová 15:21
  2. Karin Novotná 16:04
  3. Květa Przybylová 16:24

„Druhý ročník Podzimní výpravy Jablunkovskou podkovou je úspěšně za námi. Do cíle došlo 74 účastníků. A teď již vzhůru na další ročník, tentokrát budeme startovat v jiném místě, to ale musím teprve vymyslet a zorganizovat,“ zamyslela se Maštalířová.

 

Komentáře