Oproti celé republice roušky jsou u nás i nadále povinné

REGION V Moravskoslezském kraji roušky nekončí. Naopak, v okresech Frýdek-Místek a Karviná platí nová zpřísněná opatření, která nařídila místní hygienická stanice. Ve srovnání s celou republikou  musíme roušky nosit i nadále a naše hospody a restaurace musí zavírat ve 23 hod.

Lidé v celé republice dnes mohli odložit roušky. Ty jsou plošně povinné už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních a v pražském metru. U nás, v našem regionu, je situace jiná. Jelikož jsme regionem se zhoršenou epidemiologickou situaci, uvolnění bezpečnostních opatření se nás netýká.

V celém kraji platí zákaz návštěv nemocnic a sociálních zařízení, všichni pacienti, vyjma těch akutních, budou testování. Na hromadných akcích a v MHD jsou roušky povinné, přičemž už neplatí možnost uspořádat akce do 500 lidí ale pouze do 100. Dalším omezením je počet lidí, který smí na koupaliště – hranice je 1 člověk na deset metrů čtverečních, a to do celkového počtu 100 osob. Restaurace a bary nadále musí zavřít ve 23 hod.

 

Dále u nás platí, že roušky jsou povinné uvnitř budov na hromadných akcích – tedy i v kinech a divadlech. Přeshraniční pracovníci pak musí i nadále předkládat svým zaměstnavatelům testy na koronavir, ale ne jednou měsíčně, nýbrž jednou na deset dní.  .

Komentáře