Panička je v galerií k vidění ještě šest dní

TŘINEC Ve výstavních prostorách Galerie města Třince v třinecké knihovně je do 25. října otevřená výstava fotografií na téma plastické chirurgie pojmenovaná Panička. Autorka snímků Agata Zbylut se rozhodla uchytit na fotografiích ne konečný efekt zákroku, ale cestu k němu. Tedy období rekonvalescence. A to přímo na sobě samotné.

– Obecné mínění je takové, že ženy které využívají plastickou chirurgii, se rozhodují pro tyto drastické změny z vlastních egoistických pohnutek. Pravdou pak je, že jde o pouhou reakci na fyzickou diskriminaci. Vyjít na veřejnost pro ženu znamená vždy konfrontaci s táhlým oceňováním jejího vzhledu a toho, jak se proměňuje v čase. Muži zrají a jejich úspěch to umocňuje. Žena, která dosáhne úspěchu, musí mít mladou tvář – přinejmenším mnohem mladší než naznačuje její věk – říká Agata Zybut.

Zároveň držitelka doktorátu v oblasti užitého umění na oboru Multimediální Komunikace Akademie výtvarných umění v Poznani přiznala, že nápad vytvořit tento projekt přišel v situaci, kdy sama podstoupila neefektivní zákrok odstranění permanentního make-upu.

 

Komentáře