Peterkovi mladšímu pokazil debut Němec

TŘINEC Oceláři prohráli potřetí za sebou, fotbalovým výsledkem podlehli brněnské Kometě.

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC KOMETA BRNO 0:1

Když obránce Němec v úvodu využil početní výhodu, nikoho nenapadlo, že bude jediným střelcem utkání. Oceláři se museli obejít bez Doudery, Krajíčka, Adamského, Polanského a Ciencialy.

Příležitost dostali mladí útočníci Adam Raška a Jonáš Peterek – syn generálního ředitele Ocelářů Jana Peterka.

Jsem nemírně rád za šanci, kterou jsem dostal. Trenéři mi dali hodně prostoru, snažil jsem si to co nejvíce užít. A právě tohle mi před zápasem řekl táta – ať si to užiji, ať nejsem nervózní, ať se co nejvíce držím na puku. Nervózní jsem byl, ale jakmile jsem vjel na led, všechno to ze mě spadlo. Ve srovnání s první ligou to bylo rychlejší, soupeři byli zkušenější, přesto to nebyl až tak velký rozdíl,“ řekl 17letý Jonáš Peterek.  

V sobotu Peterek nastoupil za partnerský tým Frýdku-Místku na ledě Slavie. Den poté dostal šanci v áčku. „Byl jsem velice překvapen, vůbec jsem to nečekal. Za šanci jsem hrozně rád, je to krásný dárek k blížícím se narozeninám,“ přiznal.

Oceláři prohráli potřetí v řadě, neuspěli v sedmém z posledních deseti zápasů. V extraligové tabulce klesli na čtvrtou příčku, za vedoucím Libercem zaostávají už o deset bodů.

BRANKA A NAHRÁVKA: 2. O. Němec (Mueller, Köhler). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Hlavatý, Lučan. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 5 083. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:0.

TŘINEC: Kantor – Roth, Gernát, Musil, Galviņš, Matyáš, Adámek – Růžička, Vrána, Svačina – Novotný, Marcinko, Hrňa – Raška, Werek, Dravecký – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Peterek.

BRNO: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Orsava, J. Hruška, M. Erat – Dočekal, Čermák, Vondráček – Mallet, Kusko, Köhler.

Komentáře