Písečná bude mít konečně svou budovu

PÍSEČNÁ V obci Písečná vrcholí dostavba nové budovy obecního úřadu. Doposud vedení obce sídlilo v prostorách šatny na základní škole.

„Historie našeho obecního úřadu sahá do roku 2001, kdy se obec osamostatnila. Od té doby jsme obývali šatnu ve školní budově, byla to místnost o půdorysu 3,5×5 metru. Podmínky jsme měli velmi stísněné, ale nikdy nebyl čas, abychom to nějak řešili. Vždy byly na programu důležitější projekty,“ poinformoval starosta obce David Ćmiel.

Dočasné sídlo Obecního úřadu na Písečné.

Do konce října by měl být hotový nový obecní úřad.

I když zvenku to tak nevypadá, uvnitř se již montuje nábytek. Vše by se mělo stihnout v termíně.

„Naštěstí přišel projekt přístavba a přestavba školní budovy, šatna se musela zbourat. A to nás donutilo vystěhovat se a začít uvažovat o výstavbě nového obecního úřadu a nedávat přednost jiným projektům. Ale bylo jasné, že než se obecní úřad postaví, musíme najít provizorní řešení. Momentálně obecní úřad máme přestěhovaný hned vedle školy v malé budově, kde jsme dočasně našli útočiště a s majitelem budovy jsme se dohodli na rozumných podmínkách pronájmu. Budova je v centru, což je skvělé vzhledem k tomu, že dokončujeme až tři projekty, všude mám blízko. Do nové budovy obecního úřadu bychom se měli stěhovat koncem října. Celková částka za výstavbu nového obecního úřadu se vyšplhala do výše šest milionů korun, 70% z celkové částky pokryly dotace z evropských fondů, zbytek zaplatí obec,“ dodal starosta obce.

Konečně obec Písečná dostane nové důstojné sídlo.

Komentáře