Po slovní rozepři pobodal muže

F-M V pondělí 14. března ve frýdesko-místeckém okrese byl spáchán vlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Včera, tedy 17. března, zahájili kriminalisté krajského ředitelství trestní stíhání sedmašedesátiletého muže, kterého ze zločinu obvinili.

V pondělí 14. března v obci na Frýdecko-Místecku měl obviněný po předchozí slovní rozepři bodnořezným nástrojem napadnout a těžce zranit čtyřiatřicetiletého muže. Poškozenému se podařilo přivolat pomoc a následně byl transportován do nemocnice. Do péče zdravotníků byl předán také útočník, který se po skutku sebepoškodil. Vzhledem ke stavu prověřování a okolnostem případu v tuto chvíli nebudeme sdělovat podrobnější informace – sdělila policejní mluvčí Daniela Vlčková.

Z pohledu Zdravotnické záchranné služby tato událost vypadala následovně: Operátoři ZZS byli o násilné události informováni po půl páté odpoledne. Na místě zasahoval vrtulník letecké záchranné služby a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Muž středního věku byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, utrpěl však vícečetná poranění v oblasti trupu, jevil známky šokového stavu a byl v ohrožení života. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku, zajistit intubací a převést na přístrojem řízené dýchání. Po podání léků, infusních roztoků i dalších opatřeních, byl pacient letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zároveň dodal, že ošetřen musel být i další muž, jeho poranění byla středně závažná a neohrožovala jej na životě. Přepraven byl na chirurgickou ambulanci spádové nemocnice.

Dodejme, že za pokus vraždy hrozí obviněnému trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. Kriminalisté současně podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, což soudce akceptoval.

 

Komentáře