Podívejte se, jak vypadají nové byty v Neborech

TŘINEC Barva fasády bývalého národního výboru v Neborech vyvolala bouřlivou diskuzi. Podívejte se, jak vypadají nové městské byty, které v budově vznikly.

Už za několik dní se do nich nastěhují první nájemníci. Bytů je v budově dvacet, jedná se o malometrážní jednotky. V suterénu objektu mají obyvatelé k dispozici i kolárnu, sušárnu a sklepní boxy. K bytovému domu náleží také nově vybudovaná čistička odpadních vod.

„Téměř všechny byty jsou dispozičně řešeny jako 1+1 o rozloze zhruba 35 metrů čtverečních, pouze ve třetím podlaží se nacházejí dva byty 2+kk o velikosti 58 metrů čtverečních. V tomto smyslu se jedná o nízkonákladové bydlení, ale nikoli o sociální byty. Většina bytů bude přidělována zájemcům z pořadníku vedeného odborem správy majetku města,“ poukazuje místostarosta města Třince Ivo Kaleta.

Výjimkou je šest  bytů v prvním podlaží, které byly upraveny jako byty pro osoby se zdravotním postižením a seniory. Dva z nich jsou kompletně bezbariérové. Těchto šest bytů bude přidělovat odbor sociálních věcí v souladu se Směrnicí pro nájem bytů zvláštního určení.

„O byty zvláštního určení je stále větší zájem. Jejich počet v DPS Oldřichovice nestačí. Narůstá nám počet občanů v pořadníku a čekací doba na tyto byty je neúměrně dlouhá,“ vysvětluje místostarosta Radim Kozlovský.

Nájemné v bytech bude činit 60 Kč/m², za nájemné v bytech zvláštního určení zaplatí lidé 50 Kč/m². Vzhledem k velikosti bytů je nájemné dostupné také občanům s nižšími příjmy.

Modernizace objektu a jeho okolí si vyžádala celkové náklady ve výši zhruba 30 milionů korun.

Komentáře