TŘINEC Na třetím místě s jednobodovou ztrátou na první Karvinou „B“ přečká zimní pauzu divizní juniorka Třince. „Byl to povedený podzim,“ prohlásil mladý obránce Stanislav Potůček.

Jak hodnotíte první část sezony 2019 – 2020?
Podzim byl určitě povedený, máme 26 bodů. Navíc jsme hráli dobrý fotbal. Můžeme být spokojení.

Vy sám se sebou také?
Vcelku ano, až na to zranění. V zápase s Valašským Meziříčím jsem nešel zpevněný do souboje a pochroumal jsem si vazy v rameni. Zprvu to nevypadalo dobře, ale díky odborné pomoci lékaře Tomáše Buzka jsem se dal brzy dohromady. Tři zápasy jsem musel vynechat.

Najdete nějaký zápas, v němž jste zbytečně přenechali body protivníkovi?
Doma jsme prohráli s Novým Jičínem. Hráli jsme na jednu bránu, byla to škoda. A pak také v Opavě, kde jsme měli snad deset šancí a neproměnili jsme je. To byly zápasy, které jsme měli zvládnout. Tlačili jsme, ale místo vstřeleného gólu jsme udělali triviální chybu, dostali branku a sami si ten zápas prohráli.

Fotbal je vašim živobytím, nebo pracujete?
Chodím na vysokou školu do Uherského Hradiště. Příležitostně dělám nějaké brigády jako elektrotechnik. Není na to moc času. Profesionální smlouvu zatím nemám, ale možná se to během zimy změní.

Co studujete?
Fakultu logistiky a krizového řízení. Je to vyšší odborná škola zaměřena na ochranu obyvatelstva, informatiku, elektroniku. Zvládám to.

Zvládáte přesuny mezi Uherským Hradištěm a Třincem?
Cestování je docela náročné. Školu mám co dva týdny v pátek a sobotu od osmi do osmi. Posledně jsem se ale omluvil, protože jsme měli poslední předzápasový trénink.

Komentáře