Postihla nás mistrovská kocovina, přiznává Franek

ČESKÝ TĚŠÍN Hráči osmi mužstev Beskydské Amatérské Hokejové Ligy hodnotí první polovinu základní části.

Jak jste spokojeni s dosavadními výkony a výsledky?

Pavel Ciencala, HC Buldogs Hradiště:

Začátek jsme měli dobrý, ale poté se to celé zkazilo, přístup hráčů byl špatný. K mnohým zápasům jsme přistoupili ležérně a v prvních minutách jsme dostávali góly. K některým duelům jsme naopak přistoupili zodpovědně a hned bylo vidět, že se herně zvedáme. Chceme se odrazit od dobrých výkonů a jít nahoru. Neradi bychom se motali v poslední čtveřici, chceme v tabulce poskočit výš. Musíme zabrat a do každého zápasu jít naplno.

Michal Szlaur, HC Hrádek:

Zatímco ostatní týmy posilují, my jsme před sezonou získali jen jednoho hráče. Začátek sezony byl špatný, netrénovali jsme pořádně, v prvním zápase bylo sedmdesát procent našeho týmu  na ledě poprvé. Úvod sezony nám utekl, ale pak už to bylo lepší. V některých utkáních nedokážeme dát gól, i když jsme jasně lepší, jindy nám to tam padá skoro samo.

Martin Lisztwan, HC Kozubová:

Spokojení jsme, protože se držíme na třetím místě. Nečekali jsme, že budeme tak vysoko, bodů máme více, než s kolika jsme počítali. Hrajeme trochu jinak než loni, sázíme více na týmový výkon než na individuality. Máme svoje možnosti a od nich se odvíjí naše hra, snažíme se prostě hrát to, na co máme. Branek moc nedáváme, přesto nám to zatím vychází a přináší body.

Janusz Chrapek, CJTH Czarne Pantery:

Nie ma co ukrywać, to nasz najsłabszy sezon od początku istnienia ligi. Podczas gdy teraz trenujemy dwa razy w tygodniu i do tego gramy mecz, w latach poprzednich trenowaliśmy tylko raz na tydzień. Nasza kadra nie doznała większych zmian, od początku ligi gramy praktycznie w identycznym składzie. Pozyskaliśmy kilka nowych zawodników, niektórzy jednak po początkowych niewypałach stracili zapał do gry. Przed nami jeszcze sporo meczów, mam nadzieję, że się  w końcu obudzimy i w play-offs pokażemy się z lepszej strony. W rundzie zasadniczej cudów już chyba nie zrobimy, by pójść w tabeli w górę.

Roman Mucha, HC Dynamo Mosty:

S první půlkou sezony spokojení být nemůžeme, je to špatné. Předkolo play-off nás nemine, ve zbytku základní části se musíme soustředit na to, abychom se zlepšili a trochu se sehráli. Naše výkony v poslední době mají stoupající tendenci, v play-off to zkusíme rozjet. Chybí nám Igor Lysek a především jeho góly. Igora, který nenastupuje pokaždé, se nám bohužel nepodařilo nahradit.

Vojtěch Karch, HC Imperators Třinec:

Bodově i herně je to asi tak střídavě oblačno. Makáme, nešetříme se, ale jako kdyby nám pořád nedocházelo, že už jsme v půlce sezony a je třeba zabrat ještě více. Nějaké body nám zbytečně utekly, mohlo to být rozhodně lepší. Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky a zapracovat na určitých nešvarech – oprostit se od zbytečných fauly a s nimi spojených častých vyloučení.

Marian Franek, HC Nebory:

S počtem bodů příliš spokojení nejsme. Utekl nám začátek, zpočátku nás postihla vyloženě mistrovská kocovina. V posledních kolech se to zlepšilo, vyhráli jsme čtyřikrát za sebou. Snad se dostáváme do správného tempa, teď je třeba udržet formu do play-off. naše výkony odpovídají výsledkům. Jakmile jsme prohrávali, prohrávali jsme zaslouženě, protože jsme hráli špatně. Když jsme začali vyhrávat, bylo patrné, že si mužstvo sedlo a začalo se herně zlepšovat. Tabulka je vyrovnaná, chceme jít výš. Základem je připravit se dobře na play-off, v něm se začíná od nuly.

Rostislav Heinz, Torpedo Havířov:

S výsledky docela spokojení jsme, avšak naše hra připomíná houpačku – jednou jsme nahoře, podruhé dole. Sráží nás zbytečné fauly, v utkáních často býváme zbytečně vylučovaní. Do oslabení chodíme vlastní chybou. Chybí nám zodpovědnost a disciplína, můžeme si to připomínat na tréninku i před utkáním a stejně je to k ničemu. Myslím si, že to je náš největší problém, pak se musíme vracet do zápasu a stahovat náskok soupeře. Chceme se vyvarovat zbytečným faulům a pokračovat v současných výkonech abychom se udrželi v popředí tabulky.

Roman

Komentáře