Pozor! Medvěd z Krásné hodoval v Řece

ŘEKA Dnes mezi druhou a třetí hodinou ranní na Gutském vršku poblíž lomu v Řece se pohyboval mladý medvěd. Způsobil škodu včelaři Antonínu Samkovi.

Obecní úřad v Řece na svém facebookovém profilu vydal varování – aby si místní dali pozor na medvěda. Myslivecké sdružení přineslo informaci, že šelma nad ránem poškodila včelstva v obci na Gutském vršku. Obecní úřad nabádá místní k obezřetnosti a k zabezpečení domácích zvířat.

Medvěd poničil úly v Řece na Gutském vršku u lomu. Podle předsedy mysliveckého sdružení Antonína Samka stopy naznačují, že se jedná nejspíš o mladého medvěda. Není vyloučeno, že je to stejná šelma, která se nedávno pohybovala v centrum Krásné. Zvíře to má relativně blízko na všechny strany – do Tyry, na Morávku nebo třeba do Lomné,“ připustil starosta Řeky Tomáš Tomeczek.

Stanoviště s úly mám pod Gutským vrškem poblíž lomu, na louce u lesa patřící panu Orszulikovi. Říkal, že mezi druhou a třetí hodinou nad ránem jeho pes zuřivě štěkal. Přišel medvěd, převrátil úl a sežral co se dalo. Zničil pouze jeden úl a odešel pryč, včelstvo už se nedá zachránit,“ poinformoval Antonín Samek.

Včel je škoda, chci aspoň touhle cestou varovat a nabádat k bdělosti ostatní včelaře a chovatele. V lese nemůžeme být pořád, nezbývá nic jiného, než nainstalovat fotopasti,“ dodal Samek.

Komentáře