Pozor! V Třinci se objevily podvodné sbírky

TŘINEC  Máte dobré srdce a rádi přispějete na nemocné, děti v dětských domovech, nebo na psy? Měli byste být opatrní,  v Třinci se objevily podvodné sbírky.

„Chtěli bychom občany varovat před podvodnými sbírkami, které se mohou před vánočními svátky objevovat častěji než v jiném ročním období. Máme informace od občanů, že se v poslední době setkali v ulicích města například se sbírkou pro „centrum neslyšících“, které by se v Třinci mělo stavět. Tato informace se nezakládá na pravdě, proto prosíme o zvýšenou obezřetnost,“ varuje třinecký magistrát.

Ale toto není jediný případ, lidé se už v ulicích setkali i s jinými podvodnými sbírkami. Po Třinci, Jablunkově i Těšíně už údajně pár let chodí paní, která sbírá „na děti“ do proutěného košíčku. „Na bundě má i falešnou průkazku,“ popisuje žena z Třinecka.

Problém je ale v tom, že lidé o těchto případech neinformují Policii ČR. „Policie ČR v Třinci v současné době nic takového neeviduje. Každopádně bychom chtěli vyzvat občany,  kteří by se mohli stát oběťmi podvodné sbírky, aby se neprodleně obrátili na nejbližší policejní služebnu,“ vysvětluje Eva Michalíková, policejní tisková mluvčí.

 

Komentáře