Pozvánka na online přednášku o kostelíku v Gutech

TŘINEC Během následujících týdnů dokončí řemeslníci repliku kostela Božího Těla v třineckých Gutech. Knihovna při té příležitosti zve právě dnes, v pondělí v 16 hod., na online přednášku, která připomene historii gutského kostela i tragickou událost z roku 2017.

Přednášku jsme pojmenovali Náš gutský kostel, protože pro mnoho z nás, bez ohledu na náboženské vyznání, má s původním dřevěným kostelíkem spojenou jednu nebo i více vzpomínek. Proto byl symbolicky tak trochu nás všech a myslím, že mnoho místních už netrpělivě očekává dokončení repliky – říká Jan Delong z Knihovny Třinec.

Přednášku povede David Pindur z Muzea Těšínska, který se se věnuje mimo jiné církevním dějinám našeho regionu a v roce 2018 byl autorem výstavy v Galerii města Třince Gutský kostel ve vzpomínkách. V dnešní přednášce například detailně představí mobiliář kostela, který až do ničivého požáru překvapoval cennými renesančními a barokními artefakty. Nebudou také chybět další zajímavosti týkající se této ikonické stavby celého regionu.

Na online přednášku zdarma, která začne v 16 hod., se můžete přihlásit právě zde.

 

Komentáře