Přátelský večírek SOJ

JABLUNKOV Přátelský večírek SOJ v duchu 30. výročí sametové revoluce … aneb „Pro dobré vztahy“ se konal v sobotu v Jablunkově na radnici.

„Se starosty okolních obcí se potkáváme většinou jen pracovně na pravidelných setkáních v rámci Sdružení obcí Jablunkovska. 30. výročí sametové revoluce bylo skvělou příležitostí, jak se setkat víc neformálně a utužit dobré vztahy,“ vysvětlil záměr akce starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Celý večer byl v režii Taťány Groušlové a Kateřiny Huczalové, které připravily vše od programu až po pohoštění.

Kromě představitelů jednotlivých obcí přijeli i zástupci a partneři okresu Krapkowice, s kterým Sdružení Jablunkovska v neděli 22. září podepsalo deklaraci o obnovení partnerství.

Na úvod zahrál dechový kvartet pod vedením Martina Szymika. Poté se účastníci skvělé bavili u komedie Wiym wszystko czyli kurzyni szkodzi zdrowiu v podání amatérského divadla z Milíkova, které je populární nejen u nás, ale v sousedním Polsku a Slovensku.

Pak už všichni tančili a bavili se s kapelou Cafe 80.

„V přátelském duchu se nesla atmosféra sobotního večera. Jsme vděčni všem, kteří přišli a podpořili tak význam celého setkání,“ doplnila Groušlová, která celou akci moderovala.

„Jakékoliv setkávání je potřebné. Neformální je někdy důležitější než to oficiální. Bez něj by možná polovina pracovních setkání skončila krachem. Starostové jsou celkem dobrá parta, jeden druhého dokážeme pochopit. Na sobotní akci jsme se chtěli seznámit i s dalšími členy zastupitelstev, což si myslím, že se povedlo. Akce byla velmi dobře zorganizována, byl zpěv, byl krátký koncert, bylo divadlo, za mne děkuji všem, kteří se večírku zúčastnili,“ zhodnotil akci starosta Hrádku Robert Borski.

 

Komentáře