TŘINEC Takhle by chtěl začít asi každý! Svůj premiérový start v seniorském závodě světového pohárutřinecký sportovní gymnasta Radomír Sliž mladší ozdobil účastí ve finále.

Ve slovinském Mariboru Radomír Sliž mladší v konkurenci 37 závodníků skončil osmý ve své oblíbené disciplíně – na koni. „V kvalifikaci se mi povedlo předvést velmi zdařilou sestavu, ve finále jsem bohužel dvakrát upadl. I navzdory tomu své vystoupení považuji za obrovský úspěch. Závody proběhly v báječné atmosféře, konkurence docela velká,“ pravil Sliž, který se v poslední době dostal do slušné formy. „Řekl jsem si, že budu závodit s naprosto čistou hlavou, buďto to zvládnu anebo upadnu. Ve finále jsem byl malinko nervózní, asi proto jsem upadl,“ přemítal.

Třineckého gymnastu studujícího Střední hotelovou školu v Českém Těšíně čeká na jaře příštího roku zkouška dospělosti, sport se na chvíli ocitne na vedlejší koleji. Plánuje, že by studoval v Ostravě a dál dělal gymnastiku v Třinci. „Budu se snažit makat dál, rád bych se probojoval na červnové mistrovství Evropy seniorů. Mám ještě jeden cíl, rád bych získal nějakou medaili z domácího šampionátu. Třeba na koni,“ dodal Sliž. Na letošním mistrovství republiky se dostal na koni až do finále, v němž skončil pátý. Stejná příčka mu náležela i v celkovém hodnocení. „Ze své premiéry mezi dospělými jsem měl dobrý dojem. Na koni jsem sice jednou spadl, ale až na nedotaženou sestavu na hrazdě jsem podal slušný výkon,“ zakončil Sliž.

 

Komentáře