Přestože zůstáváme na stupni 3, hospody musí zavřít už ve 20 hod.

  ČR Počet nakažených koronavirem přestal klesat, rizikové skóre v rámci protiepidemického systému PES stouplo nad 60 bodů, což odpovídá přísnějšímu, čtvrtému stupni. Naštěstí zůstáváme na stupni 3. Ale ne zadarmo. Vláda dnes v 18 hod. rozhodla, že od středy začnou platit přísnější pravidla.

  Na základě dnešního rozhodnutí vlády Česká republika zatím nepřechází zpátky na stupeň 4, ale od středy začnou platit určité změny. K nejdůležitějším patří zkrácení otevírací doby restaurací, barů a hospod na 20 hod. Výdejní okénka musí zavřít také ve 20 hod. Začne platit zákaz veřejné konzumace alkoholu po celý den, což znamená, že na vánočních trzích si svařák nedáme. Rozvoj jídla zůstává bez omezení.

  Otázka, zda se otevřou či neotevřou lyžařské střediska dneska zodpovězená nebyla. – Toto rozhodnutí jsme prozatím odsunuli – informoval ministr zdravotnictví. Taktéž vláda dneska nediskutovala o 100procentní úhradě mezd nemocných na covid.

  Ve středu bude vláda usilovat ve Sněmovně o prodloužení nouzového stavu kvůli epidemii covidu-19 o dalších 30 dní. Trval by tak do 11. ledna, nyní platí do 12. prosince.

   

  Komentáře