Při dopravní akci zjistili policisté přes 830 přestupků

REGION Během třídenní dopravně bezpečnostní akce policisté zkontrolovali 2 300 vozidel a zjistili celkově 834 přestupků. Nejčastějším „prohřeškem“ bylo u řidičů držení při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonu nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení (127). Naopak nejnižší počet – osm – je v kolonce jízda pod vlivem alkoholických nápojů.

Na území našeho kraje ve dnech  30. června, 1. a 6. července probíhala dopravně bezpečnostní akce s příznačným názvem „Začátek letních prázdnin“. V součtu více než 500 moravskoslezských policistů ze služby pořádkové i dopravní se zaměřilo na dodržování stanovené rychlosti, způsob jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů. Policisté kontrolovali, zda řidiči dodržují zákaz držení při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení, ale také technický stav vozidel a dodržování ostatních pravidel silničního provozu.

–  Policisté zkontrolovali 2 300 vozidel. Zjistili celkem 834 dopravních přestupků. Z nich 801 vyřídili v příkazním řízení v souhrnné výši přes 370 tisíc  korun, správnímu orgánu oznámili zbývajících 33 přestupků – uvedla krajská policejní mluvčí Soňa Štětinská. – Policisté zaznamenali 127 řidičů držících při jízdě v ruce nebo jiným způsobem telefonní přístroj nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Nevyhovující technický stav mělo 103 vozidel. Bezpečnostní pásy nepoužilo 85 osob a v 8 případech nebyl užit zádržný systém. U 42 řidičů zaznamenali policisté překročení povolené rychlost jízdy. Bez takzvané dálniční známky, tedy bez uhrazení časového poplatku, užilo zpoplatněný úsek komunikace 40 řidičů. Jako poslední se řadí s osmi případy jízda pod vlivem alkoholických nápojů – upřesnila.

Dodejme, že v rámci této bezpečenostní akce, s chodci řešili policisté pět přestupků, s motocyklisty tři a cyklisty dva přestupky.

Policisté budou ve zvýšenem dohledu či dopravně bezpečnostních akcích pokrčovat také v následujících dnech.

Foto: TZ

Komentáře