Přímo při výrobě metamfetaminu byli v třineckém bytě zadrženi dva „vařiči“

TŘINEC, MSK V druhém květnovém týdnu kriminalisté z Ostravy ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje zadrželi podezřelé muže v Třinci a to přímo při nelegální výrobě metamfetaminu.

Byly provedeny dvě domovní prohlídky, při kterých byla mimo jiné zajištěna laboratoř na nelegální výrobu metamfetaminu, chemikálie, prekurzory k nelegální výrobě drogy a další různé laboratorní zařízení jako varné sklo, varné misky či spirálový chladič. Dále finanční hotovost ve výši zhruba 100.000,- Kč, 1.000,- €, mobilní telefony, tablety, výpočetní technika, ale také plynovou zbraň či drogy samotné – uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jak se ukázalo, starší z mužů měl od konce roku 2021 do svého zadržení na několika místech jak v Ostravě, tak i na Frýdeckomístecku za pomocí laboratorní techniky, chemikálií a medikamentů neoprávněně vyrobit nezjištěné množství směsi psychotropní látky pervitin. Tento měl užít jak pro svoji potřebu, tak jej měl poskytnout k užívání i dalším osobám. Od dubna 2022 už měli oba obvinění společně neoprávněně vyrobit nejméně 900 gramů směsi pervitinu. Mladší z mužů měl za spolupráci při jeho nelegální výrobě, jako formu protislužby, obdržet nejméně 25 gramů pervitinu.

Dva „vařiči“ – ve věku 54 a 31 let – byli v nedávné minulosti odsouzení pro totožnou trestnou činnost, přičemž starší z mužů byl za obdobný čin propuštěn v nedávné době z výkonu trestu po 5 a půl letech odnětí svobody.

Komisař 11. oddělní obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání proti oběma mužům a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba obvinění jsou stíháni vazebně. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Dodejme, že za pět měsíců letošního roku v našem kraji kriminalisté zařazení na toxi problematice realizovali celkem 121 akcí, při kterých zajistili dvě desítky varen a devět pěstíren. Stíháno bylo přes 140 osob. Jen za květen letošního roku proběhlo 26 realizací, zajištěno bylo sedm kompletních varen, jedna pěstírna a vyšetřovatelé zahájili trestní stíhání u 32 osob.

Foto: TZ

Komentáře