Pro záchranáře přelom roku rozhodně nebyl klidný

    MSK Od rána 31. prosince 2020 do šesté hodiny ranní 1. ledna 2021 vyjížděly posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje celkem ve 453 případech. Je to o přibližně čtvrtinu více, než je dlouhodobý průměr událostí v Moravskoslezském kraji a o čtyři desítky více, než v roce 2019. Přelom roku tedy pro záchranáře rozhodně klidný nebyl.

    Během novoročních oslav zasahovali záchranáři v MS kraji pouze u dvou (před rokem u pěti) poranění vzniklých při odpalování zábavní pyrotechniky. Jednalo se o středně těžké zranění prstů horní končetiny a oka, a to u případů na Frýdecko-Místecku. S diagnózou opilosti či otravou alkoholem muselo být v našem kraji záchrannou službou ošetřeno devět osob, mezi nimi také dvě děti ve věku 13 a 14 let.

    Od půlnoci do ranních hodin 1. ledna byli záchranáři voláni ke dvěma desítkám různých poranění, přičemž v předchozích letech to bylo vždy padesát a více… Mezi nimi dominovaly pády se zraněními hlavy či končetin a řezná poranění od skla. V desítce případů pacienti posádkám ZZS uvedli, že byli napadeni jinou osobou. Velká část úrazů se přitom přihodila lidem pod vlivem alkoholu – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zároveň dodal, že ošetřit bylo nutno také dva cyklisty a v horských oblastech pak čtyři osoby zraněné při jízdě na saních nebo bobech.

     

    Komentáře