První zastupitelstvo v Třinci. Ferenc se ptal, proč je Turek nepřijatelný

TŘINEC Hutnické město poprvé vybíralo primátora. Podle očekávání se primátorkou stala Věra Palkovská, která získala hlasy všech přítomných zastupitelů.

Tato skutečnost ji natolik dojala, že i přesto, že svou funkci obhájila už počtvrté, neskrývala slzy. Do chvíle, než byla zvolená primátorka, vedla jednání Jana Kantorová. Ustavujícího zasedání zastupitelstva se zúčastnili všichni zastupitelé kromě Karla Bieringera, který se omluvil ze zdravotních důvodů.

Náměstky primátorky budou Ivo Kaleta a Radim Kozlovský, kteří také získali hlasy všech přítomných zastupitelů.

V radě, kromě primátorky a náměstků primátorky budou Vojtěch Dohnal, Pavla Golasowská, Jana Kantorová, Štěpán Rucki, Bohdan Sikora, Regina Szpyrcová, Ladislav Vrátný, Martina Wolna.

Finanční výbor bude mít devět členů, vést ho bude Adam Kurzok. Výbor má prozatím pouze osm členů, a ne devět, protože své členství v něm odmítl Jan Ferenc. Ferenc vysvětlil, že důvodem je personální složení výboru, ve kterém jsou tři představitelé městské společnosti Distribuce Tepla.

„Jako Nezávislí jsme navrhovali Radima Turka, bylo mi řečeno, že nebyl přijatelný, ptám se, proč není přijatelný?“ tázal se Ferenc.

„Projednával jsem toto jméno v našem hnutí a pan Turek by jako člen neprošel,“ snažil se mu odpovědět Adam Kurzok.

Předsedou Kontrolního výboru bude Libor Kocinec z hnutí ANO. Výbor pro národnostní menšiny povede Jana Kantorová. Předsedkyní Výboru pro strategický rozvoj bude primátorka Věra Palkovská.

Komentáře