TŘINEC Ocelářskou klec bude v příštím ročníku strážit Patrik Bartošák z Vítkovic, dlouholetá brankářská dvojice dvojice Peter Hamerlík a Šimon Hrubec se s Třincem po letech loučí.

Sedmatřicetiletý Peter Hamerlík přišel pod Javorový před sezonou 2009 – 2010 z ruského Usť-Kamenogorsku. V Třinci měl krýt záda Tomáši Dubovi, ale brzy se vypracoval v brankáře číslo jedna a v ročníku 2010 – 2011 slavil s Oceláři premiérový mistrovský titul.

Na druhém prvenství Ocelářů měl minimální podíl, neboť v uplynulém ročníku zasáhl pouze do dvou duelů – ve Zlíně střídal a proti Olomouci chytal od začátku. Párkrát nastoupil za partnerský tým z Frýdku-Místku a mezitím hostoval v Pardubicích. První čtyři sezony byl u Ocelářů jedničkou, posléze se v brance střídal se Šimonem Hrubcem. Dohromady odchytal za Třinec 268 extraligových utkání.

Odchovanec Českých Budějovic se stal Ocelářem před sezonou 2012 – 2013. Zkušenějšího Petera Hamerlíka brzy vytlačil z branky a dostával příležitost častěji než on. Vytvořili spolehlivý brankářský tandem, který bezchybně fungoval až do letošního ročníku. S Třincem Šimon Hrubec získal tři cenné kovy – titul a dvě druhá místa. Za Oceláře odchytal 277 zápasů v extralize.

Třetí – dá se říct – ocelářskou stálicí posledních let, která mění působiště, je útočník David Cienciala. Extraligu za Třinec začal hrát v ročníku 2014 – 2015, kdy nastoupil ve 32 utkáních. Posléze se pohyboval na rozhraní extraligového áčka a partnerského Frýdku-Místku. V loňském ročníku odehrál v základní části všech 52 střetnutí a v rozhodujícím sedmém čtvrtfinále play-off proti Pardubicím nastřádal sedm asistencí. V extralize oblékl dres Ocelářů 141 krát.

Šimon Hrubec má namířeno do KHL, David Cienciala jde do Mladé Boleslavi a mladý útočník Vít Christov posílí České Budějovice. Do Třince se nevrátí útočník Roberts Bukarts, bude pokračovat ve Spartě.

Novou posilou Ocelářů se stal vítkovický gólman Patrik Bartošák, o jeho příchodu se mluvilo už dříve. Kontrakty s Třincem prodloužili Lukáš Krajíček, Milan Doudera, Tomáš Marcinko, Martin Gernát. Pod Javorovým bude pokračovat také útočník Petr Vrána.

 

Komentáře