Původní harmonogram neplatí. Podnikání se rozběhne o dva týdny dříve.

    ČR Vláda dnes rozhodla, že o 14 dní urychlí otevírání provozoven, restaurací a služeb. Urychlení rozvolňování opatření přijatých kvůli koronavirové epidemii je možné na základě současného epidemiologického vývoje nemoci COVID-19. A to znamená, že v pondělí se už otevřou velké obchody, posilovny či autoškoly.

    Už od pondělí 27. dubna by se měly otevřít provozovny s plochou do 2500 metrů čtverečních, které mají samostatný vchod a nejsou v obchodním centru (původně se počítalo s postupným otevíráním provozoven do 200 a 1000 metrů čtverečních až do června). Otevřou se rovněž zoologické, botanické a dendrologické zahrady (bez vnitřních pavilonů).

    S otevřením restaurací se zahrádkou či výdejním okénkem, kadeřnictví, kosmetických salonů, muzeí, galerií či výstavních síní nový vládní plán počítá už od 11. května. V poslední fázi, tedy od 25. května, by mohly v běžném provozu fungovat nejen restaurace, ale také ubytovací zařízení. Počítá se i s uvolněním kulturních či společenských akcí. Podrobnosti najdete zde.

     

    Komentáře