Pyrotechnici včera v Třinci zneškodnili munici z 2. světové války

TŘINEC Včera odpoledne bylo v Třinci a okolí slyšet dva výbuchy. Pyrotechnici zde zneškodnili materiál ze záškodnické bedny z 2. světové války. 

Tři bedny našel v neděli jednačtyřicetiletý muž z Třince. Zavolal na bezplatnou tísňovou linku 158 a oznámil, že na ulici Kaštanová v Třinci v lesním prostoru nalezl tři kusy starých beden. „Po otevření jedné z nich uviděl předměty připomínající ruční granát, plastelínu a drátky. Místo nálezu zajistili přivolaní policisté z obvodního oddělení Třinec až do příjezdu policejního specialisty z Pyrotechnické skupiny ve Frýdku-Místku,“ popsala policejní tisková mluvčí Eva Michalíková.

Pyrotechnik po ohledání místa sdělil, že se jedná o tzv. záškodnickou bednu z 2. světové války s obsahem starých časem poznamenaných granátů, rozbušek, plastické trhaviny či dýmovnice.

Část materiálu se policejnímu pyrotechnikovi podařilo bezpečně roztřídit a zajistit, došlo k převozu na bezpečné místo. Následující den ve vhodné terénní roklině samotného nálezu druho-válečného materiálu došlo k jeho odbornému zneškodnění,“ dodala Michalíková.

Ubezpečila také, že vše probíhalo tak, aby nedošlo ke zranění osob či ke škodě na majetku.

Policisté apelují, aby lidé v případě nálezu jakéhokoliv podezřelého předmětu, který vypadá jako munice, s tímto v žádném případě nemanipulovali, nepřenášeli či jej nezkoumali. Nález by měli neprodleně oznámit na bezplatnou linku 158.

Jakékoliv neodborné nakládání, brání do rukou či kopání do tohoto předmětu se lidé vystavují nebezpečí zranění případně i úmrtí a také bezprostředního ohrožení svého okolí,“ vysvětlila Michalíková.

Komentáře