PZKO Jablunkov prodalo městu svůj majetek v Městském lese

JABLUNKOV Včera město Jablunkov podepsalo s Místní skupinou PZKO Jablunkov tři smlouvy o prodeji malé a velké scény a sociálního zařízení v Městském lese za souhrnou částku 1 546 000 korun.

Za prodávající stranu smlouvy podepsal předseda MS PZKO Jablunkov Jan Ryłko, za kupující stranu pak starosta Jablunkova Jiří Hamrozi a místostarosta Luboš Čmiel.

Hlavním důvodem podepsání této smlouvy je, že majitelem pozemků, na kterých se koná jedná z největších folklorních akcí v republice, je město a majitelem všech nemovitostí bylo jablunkovské PZKO. Tudíž PZKO nemohlo uspět s dotačními žadostmi a město nemohlo (nechtělo) tento pozemek revitalizovat a investovat do něj.

Ještě letos bychom chtěli udělat kabeláž na každém stánku, plánujeme i nové elektroinstalace. Postupně chceme vybudovat novou kanalizaci, vodovod a rekonstruovat sociální zařízení. Samozřejmě chceme také realizovat projekt nové scény, na něj však musíme zažádat o dotace – sdělil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Ve smlouvě mame garantováno, že po dobu 10 dnů v termínu Gorolskigo Święta budeme mít celý areál k dispozici a budeme mít právo zkontrolovat, zda je na tuto akci připraven – uvedl k podepsané smlouvě předseda MS PZKO Jablunkov Jan Ryłko. Zároveň dodal, že doposud veškeré práce v areálu včetně údržby a renovací provádělo a platilo ze svého PZKO, nyní je vše v gesci města.

Připomeňme, pozemky v Městském lese, tedy v místě, kde se koná Gorolski Święto, se jablunkovské PZKO snažilo od města Jablunkova odkoupit 30 let. Bezvýsledně, přestože Matice Slezská se stejným požadavkem a za symbolickou cenu ohledně areálu v Dolní Lomné uspěla. Město prodávat nehodlalo, a za posledních 30 let jedinou investicí, kterou v Městském lese realizovalo, byla výstavba cesty. Největší  akci i v celorepublikovém měřítku, která se v Městském lese koná, je Gorolski Święto, jehož hlavním pořadatelem je jablunkovská MS PZKO.

Děkujeme měsičníku Zwrot za zpřístupnění fotografie z podpisu smlouvy.

Komentáře