Ředitel Ředitelství silnic a dálnic jednal v Třinci o třetím úseku

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

REGION Nejpozději na jaře by měla začít stavba třetího úseku obchvatu Třince. Slíbil to dnes v Neborech nový ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Uvedl, že stavbu zahájí i přesto, že ještě nemá vyřešeno vlastnictví jednoho pozemku. „Jsme připravení zahájit stavbu v případě, že získáme zhotovitele, budeme mít podepsanou smlouvu, ještě před tím, než získáme ten poslední pozemek,“ sliboval dnes Mátl. Doplnil, že se začne stavět tam, kde jsou majetkové vztahy vyřešené.

„Chybí nám tam jeden pozemek, na ten nemůžeme. Můžeme stavět v úseku z Nebor po tento pozemek, můžeme stavět i napojení na D48,“ vysvětloval Mátl.

Pokud nedojde ke komplikacím v souvislosti s výběrovým řízením, stavba může začít už v říjnu. Kdyby nějaké komplikace nastaly, stavět se začne na jaře příštího roku. Ředitel Ředitelství silnic a dálnic to dnes na místě slíbil primátorce Věře Palkovské. Ta mu dala na památku antistresové kuličky.

„Bojujeme o třetí úsek, je pro nás hodně důležitý, hlavně z důvodu bezpečnosti a plynulosti dopravy,“ řekla primátorka, která byla před dvěma týdny právě v této záležitosti u ministra dopravy.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekFajne rano!