Řidič bez řidičáku se snažil ujet přes louky i pole

BYSTŘICE  Na konci minulého měsíce dopravní policisté z oddělení silničního dohledu při projíždění obcí Bystřice zahlédli vozidlo, které nemělo zadní registrační značku. Proto se jej rozhodli zastavit k silniční kontrole, která však proběhla až po honičce po bystřických loukách a polích.

Na znamení k zastavení vozidla řidič nejprve přibrzdil, následně však sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. Aby se strážcům zákona ztratil z dohledu, sjel s vozidlem několikrát i mimo pozemní komunikaci a snažil se ujet přes louky i pole. Jeho jízda skončila na travnaté ploše, kde vozidlo zastavil a dal se na úprk do přilehlého lesíku. To už měl ale v patách také dopravní policisty, kteří ho po několika desítkách metrů dostihli a zadrželi – uvedla policejní mluvčí Katřina Kubzová.

Řidič se poté podrobil orientačnímu testu na přítomnost jiných návykových látek, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin, lékařskému vyšetření se však odmítl podrobit. Šestačtyřicetiletý muž měl navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Automobil si údajně koupil v zahraničí a dosud ho nezaregistrovat v České republice. Vozidlo bylo policisty zajištěno.

Dopravní policisté muže předali kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Přestupkové jednání týkající se odmítnutí vyšetření ke zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou bude předáno příslušnému správnímu orgánu – dodala mluvčí.

 

Komentáře