Roušky nosíme povinně i v autě

    ČR Od dnešního dne je povinné nosit roušku i venku, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému, a také v autě, pokud nejedete s rodinným příslušníkem.

    Po včerejším přijetí vládou dodatečných opatření proti šíření koronaviru nyní platí povinnost nosit roušku ve všech vnitřních prostorách budov kromě domácnosti nebo ubytování, ve vozech a na nástupištích hromadné dopravy. Nově je to povinné také v autech, pokud řidič nepojede sám nebo se svou rodinou, a v obcích i venku, pokud jsou k sobě lidé blíže než na dva metry.

    Výjimky zůstávají stejné jako pro nošení roušek v budovách, platí například pro děti do dvou let a ve školkách, pro dětské domovy, osoby s poruchou intelektu, domovy pro seniory a další pobytové sociální služby, soudce nebo ústavní činitele. Roušky nemusí mít rovněž snoubenci při svatebním obřadu nebo focení a povinné nejsou ani pro sportovce v době tréninku.

    Připomeňme: Nošení roušek při pohybu mimo domov bylo v Česku povinné od poloviny března, postupně bylo zmírňováno. Nejdříve se přestaly nosit venku, ve většině vnitřních prostor zůstaly do 1. července

    Komentáře