Ručně vyrobené velikonoční přání putovala k seniorům

TŘINEC Dobrovolníci během tří dnů vytvořili pro seniory téměř 600 přáníček k Velikonocům. Chtěli tím udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.

– Byl to momentální nápad, který nám přišel smysluplný. Bylo moc hezké sledovat, jak se do tvoření zapojily celé generace nebo rodiny, od dětí až po dospělé.  Někteří nám pak předávali přání se slovy, jsme rádi, že i my jsme mohli nějak pomoci, když neumíme šít roušky, vyrobili jsme alespoň přáníčka – říká koordinátorka Senior Pointu, Miroslava Vápeníková.

Přání byly distribuovány během středy především díky organizacím, které se seniorům věnují: Klubu seniorů Třinec, organizaci ADRA, Medica Třinec, třinecké Charitě, Domově důchodců v Třinci a už zmiňovanému Senior Pointu, který funguje pod Knihovnou Třinec. Speciální poděkování knihovníci posílají organizaci Medica Třinec. Pomocí jejich ozonátoru byla přání vydezinfikována a ošetřena tak, aby byla bezpečná.

Komentáře