TŘINEC Tak kdy se už konečně trefíš? Takovým otázkám už 20letý odchovanec Fotbalu Třinec Martin Samiec čelit nemusí. 

Vaše premiérová trefa proti Žižkovu, kterou mohli fandové obdivovat i na internetu, byla vskutku úchvatná.
Také si ji budu pamatovat do konce života. Webrys (Weber – pozn. red.) to nějak posunul patou za sebe a já si míč stáhl. Vždycky se snažím přihrávat, tentokrát jsem vystřelil. Gólman vylezl, tak jsem to zkusil a trefil pravý růžek.

S kým jste se po utkání podělil o svou radost?
Na tribuně jsem měl přítelkyni, rodiče, přišli se podívat i další členové rodiny. Po utkání mi ke krásnému gólu gratulovali, těšilo je, že jsem se už konečně trefil.

Byl jste nervózní, že premiérový gól stále nepřichází?
Ani moc ne. Ale jsem rád, že to konečně přišlo. Hlavní naší prioritou je vyhrávat a dávat góly. A je jedno, kdo je vstřelí.

Doposud jste neměl místo jisté. Vloni na jaře jste nastupoval, na podzim jste se ze sestavy vytratil, teď v základní jedenáctce znovu figurujete…
Pod novým trenérem jsem začal dostávat daleko více příležitostí, také si pod jeho vedením více věřím. V kabině je to teď takové uvolněnější, více legrace a pohody, psychicky jsem na tom velice dobře

Dvě kola před koncem jste osmí, ale v závěrečných dvou duelech nastoupíte proti favoritům.
Chceme získat co nejvíce bodů, byť nás čekají dva těžcí soupeři. V Brně, které bojuje o baráž, nemáme co ztratit a poté hrajeme s Českými Budějovicemi. Jihočeši už mají postup jistý, uvidíme, s čím a v jakém složení k nám přijedou.

Zůstanete po sezoně, nebo byste to rád zkusil jinde?
O změně dresu vůbec nepřemýšlím, smlouvu mám v Třinci ještě na dva roky. Moc bych si přál, zůstat v základní sestavě, to je můj hlavní cíl.

Komentáře