Sedmdesát studentů uklízelo lesopark

TŘINEC Dnes dopoledne zhruba sedmdesát studentů Střední odborné školy Třineckých železáren uklízelo třinecký lesopark. Lesy České republiky, kterým lesopark patří, totiž nemají potřebné kapacity, aby úklid zvládly.

Studenti, které do lesoparku ráno přivezly autobusy, se pustili do práce. Uklízeli polámané větve, které tu po sebe nechal na začátku roku silný vítr. Za odměnu dostali řízek a také volnou vstupenku na krytý bazén STaRS.

„Práce v lese na čerstvém vzduchu našim žákům prospěje a navíc pomůžeme zvelebit lesopark. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit a podpořit město,“ kvitoval akci ředitel školy Aleš Adamus.

Šťastná byla i starostka Věra Palkovská. „Záleží nám na tom, aby se lesopark co nejdříve z kalamity vzpamatoval. Oceňujeme úsilí Lesů ČR o urychlenou likvidaci škod a od počátku jim při obnově lesoparku v rámci možností pomáháme. Lesy už odvedly kus práce, odtěžily a odvezly polámané a vyvrácené stromy, po nich se pustila do práce příspěvková organizace STaRS, která upravila a vysypala pěšinky štěpkou, ale je třeba ještě dočistit okolí pobytových ploch a pěšinek, proto jsme poprosili o spolupráci studenty SOŠ TŽ,“ vysvětlila starostka.

Komentáře