Senior Point mají už i v Třinci

TŘINEC Také v Třinci může starší generace využívat Senior Point. Kontaktní místo, které poskytuje seniorům informace z nejrůznějších oblastí jejich zájmu, bylo otevřeno ve středu v prostorách Knihovny Třinec.

„Starší generace zde může získat informace o dění ve městě a regionu, o volnočasových aktivitách, sociálních službách atp., mohou se zde registrovat do slevové sítě Senior Pas nebo využít internet zdarma. Senior Point nabízí také zprostředkování bezplatných specifických konzultací např. v oblasti práva,“ vysvětluje Šárka Szlaurová, tisková mluvčí třineckého magistrátu.

Senior Point je součástí třineckého infocentra, jeho provoz zajišťuje obecně prospěšná společnost Společně a je finančně podporován Moravskoslezským krajem.

O činnost Senior Pointu se postarají ti, pro které jsou jeho služby určeny, tedy samotní vyškolení senioři. Navštívit ho můžete každé pondělí a středu vždy od 8.00 do 12.00 v prostoru Infocentra Třinec.

„Máme radost, že široké spektrum našich služeb můžeme rozšířit o další, důležitou, která je věnována právě seniorům. Navazujeme tak na činnost našeho klubu DUHA, který nabízí aktivním seniorům možnost kreativně využít svůj volný čas díky kurzům nebo dílnám,“ dodala ředitelka Knihovny Třinec Martina Wolna.

Další informace o činnosti Senior Pointů najdete zde.

 

 

 

 

 

Komentáře