Síla dračí? Prozatím spíše přání, než skutečnost

TŘINEC S rolí favorita se Oceláři ve čtvrtfinále play-off zatím neztotožnili. Doma dvakrát vyhráli, v Pardubicích však oba zápasy prohráli a ve středu se ve Werk Areně začíná nanovo.

HC DYNAMO PARDUBICE – HC OCELÁŘI TŘINEC 3:0

Za druhý zápas v Pardubicích to Oceláři od svých rozhořčených příznivců na sociálních sítích pořádně schytali. A není se čemu divit – tak třeba počet střel? 28:15….

V první brance Pardubic měl prsty Marosz – v početní výhodě nahrál Treillemu a ten rozradostnil bezmála deset tisíc diváků. Stejný hráč po nahrávce Trončínského pokořil Hrubce i podruhé.

A když pár minut před koncem Krajíček nemotorně upadl na kotouči a Tomášek bezmocného Hrubce doslova vykoupal, gólman Ocelářů se odebral na střídačku.

„Chybí nám branky, chybí nám tlak, chybí nám přehrávání Pardubic, zatlačení,“ řekl útočník Ocelářů Jiří Polanský, jenž měl výhrady také k přesilovým hrám svého mužstva.

BRANKY A NAHRÁKY: 33. Treille (Marosz, Trončinský), 50. Treille (Trončinský, Tomášek), 52. Tomášek. Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:10, Holland – Kovář 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 9 632. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Stav série: 2:2.

PARDUBICE: Kacetl – Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Ščotka, Mojžíš, Holland – Beran, Tomášek, Rolinek – P. Sýkora, Marosz, Treille – M. Kaut, Poulíček, Perret – J. Sýkora, Dušek, T. Svoboda.

TŘINEC: Hrubec (53. Hamerlík) – Doudera, Krajíček, Roth, Musil, Kovář, Linhart – Růžička, Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mikulík – Martynek, Polanský, Adamský – O. Kovařčík, Cienciala, Rákos – Kvasnica.