Silvestrovský pohár 2018 s rekordní účastí

ISTEBNA Poslední den roku 2018 patřil alpským lyžařům. Oddíl sjezdového lyžování SKI MOSTY uspořádal v lyžařském středisku Złoty Gróń v Istebné tradiční Silvestrovský pohár 2018 – veřejný závod v obřím slalomu. Účastníků se sešel rekordní počet, na start se postavilo 225 lyžařů.

„Jsou to mezinárodní závody, přijeli závodníci ze Slovenska, Polska a České republiky,“ těšil se z obrovského zájmu o závody předseda klubu a zároveň ředitel závodů Eduard Kukuczka.

„Pro naše závodníky tato mezinárodní účast je velkým přínosem, protože můžou své výsledky porovnat s lyžaři z Polska a Slovenska,“ doplnil.

Závodilo se v 16 kategoriích podle věků a pohlaví. V dospělých kategoriích zájem byl větší ze strany mužů.

Velké emoce se odehrávaly nejen v dětských kategoriích, ale i u dospělých. Poláci organizují lyžařské kempy s trenérem i pro dospělé, během kterých účastníci pilují techniku, jezdí v branách. I tady v Istebne mají možnost účastnit se tréninků s trenérem. Když se pak účastní závodů, chtějí se porovnat, své výsledky rozebírají s kolegy.

„Ještě celá kategorie nedojela a už jeden závodník – starší pán – se ptal, jestli máme výsledky,“ smála se Žaneta Grohmannová ze sekretariátu závodu.

Nejmladším účastníkem byl teprve čtyřletý Václav Foldyna z Vendryně, nejstaršími, kteří se vydali na trať závodu, byli Krystian Kalisz a Bogdan Zachemba, ročník narození 1952.

„Trochu nás zaskočil ten rekordní počet závodníků, museli jsme si ze střediska na Złotym Gróniu půjčit i startovní čísla, protože jich máme jenom 200, ale nakonec vše proběhlo hladce k všeobecné spokojenosti,“ pochvaloval si celé závodní dopoledne ředitel závodu.

 

Komentáře