Ski areály: Jeden slaví 10 let, žádný nezdražuje

REGION Vypadá to nadějně. V lyžařských areálech už chystají sněžná děla. Kempaland v Bukovci navíc sezonu zahájí slavnostně, protože má 10. narozeniny.

Ani jeden z oslovených areálů nehlásí zdražení. „K výročí Kempalandu jsme připravili akci na celosezonní permanentky. Celodenní pro dospělé budeme prodávat místo za 6 300 korun za 3 tisíce a dětskou místo 3 400 jen za 2 tisíce korun,“ říká Eliška Rusz z Kempalandu.

Dodává, že lyžaři se mohou těšit na slavnostní zahájení. První den, kdy se pustí vleky, jim zahraje muzika nebo si prohlédnou fotky mapující desetiletí.

„Bude i sleva na vlek. Který den to však bude, zatím těžko odhadnout. Podle sněhu. Proto ještě neprozrazujeme vše, co se ve slavnostní den odehraje,“ doplňuje Rusz.

Tak ať to vyjde.

Mostecký ski areál je bohatší o tři sněžná děla, zasněžování tedy bude rychlejší. Jinak je všechno při starém.

„Pokud sněžení vydrží teď alespoň dva dny, děla pustíme a přírodnímu sněhu pomůžeme. V dalším týdnu však hlásí oteplení, těžko říct, kdy vleky pojedou. Jen doufám, že nepříznivá předpověď na Vánoce nevyjde,“ zmíní správce Jaroslav Bojko.

Jak dodává Radek Boháč ze Severky, i tady se modlí za dostatek sněhu. Sedačkovou lanovku plánujeme stavět až říští rok. Snad to vyjde,“ konstatuje.

Ve Ski Řeka posílili počet sněžných děl a kromě toho postavili na modré sjezdovce nový bar. Bude se kde a čím zahřát.

Na Javorovém hlásí: „Vše beze změn jako loni.“

Bežkaři mohou voskovat

O běžkařské tratě v Mostech a okolí se starají ve Ski Mosty. Jejich údržbu finacuje kraj. Na úpravu poslal zhruba 300 tisíc korun.

Nyní se budou projíždět i běžecké stopy kolem vrcholu Ostrý. V tomto případě hejtmanství přispěje 160 tisíci korunami.

Jak poznamenal Tomáš Valenta z Javorového, kdysi se v okolí upravovaly běžecké stopy, dokonce až na Kamenitý, teď není čím.

„Měli jsme tady rolbu, ale město se jí pak zbavilo,“ vysvětlil Valenta.

Jana

Komentáře