Slečny se pustily do boje ve vzpírání, padl národní rekord

TŘINEC V třinecké hale STARS odstartovalo v sobotu 22. února 1. kolo Ligy juniorek ve vzpírání. Třinecké vzpěračky vybojovaly třetí příčku. O pokoření dosavadního národního rekordu se postarala šestnáctiletá a vážící 54,1 kilogramů Vendula Šafratová (SKVOZ Horní Suchá), která v dvojboji zvedla nad hlavu 154 kilogramů (70 kg trh, 84 kg nadhoz).

 

Liga juniorek ve vzpírání je tříkolovou soutěží ve formě turnajů. Prvního kola se v Třinci zúčastnilo celkem 30 závodnic ve věku od 13-20 let z devíti družstev – Třince, Bohumína (2x), Ostravy, Plzně, Rotavy, Holešova, Horní Suché, Brna a Náměstí na Hané). První místo vybojoval Sokol Moravská Ostrava a druhé SKVOZ Horní Suchá.

Vzpěračky TJ TŽ Třinec Klára Klabalová, Barbora Švaňová a Radka Klabalová si vedly velmi dobře, v jednotlivcích obsadily 4. až 6. místo. Klára Klabalová s výsledkem 60 kg trh, 70 kg nadhoz (celkem 130 kg) byla víceméně spokojená. – V Třinci se mi vždy závodní dobře. Spokojená jsem, i když jsem čekala výkon vyšší. Takže příště to spravím, a ve druhém kole ligy budeme alespoň druhé – sdělila s úsměvem.

Barbora Švaňová, i přes lehké potíže s kolenem v přípravě, nakonec zvedla 47 kg v trhu a 62 v nadhozu (celkem 109 kg), Radka Klabalová pak 30 kg v trhu a 42 kg v nadhozu (celkem 72 kg).

 

Nejdelší cestu – 560 kilometrů – muselo absolvovat družstvo Rotas Rotava. Dle slov vedoucího rotavských vzpěraček Jana Šedlbauera cesta byla pohodová, neboť nepotkali žádnou nehodu ani kolonu a po necelých sedmi hodinách dojeli do Třince. To třinecké vzpěračky až tak daleko cestovat nebudou – druhé kolo Ligy se koná v Holešově (27. června), třetí pak v Ostravě (5. prosince), kde vítěz soutěže získá titul „Mistr ČR družstev juniorek ve vzpírání pro rok 2020″.

Foto Pavel Schauer

Komentáře