Slušná práce. Třinečtí fotbalisté vezou bod z Opavy

TŘINEC Opět nezvítězili, ale zaznamenali zdaleka nejlepší jarní vystoupení. Třinečtí fotbalisté uhráli cennou remízu na stadionu vedoucí Opavy, která na jaře byla dosud stoprocentní.

SLEZSKÝ FC OPAVA – FK FOTBAL TŘINEC 1:1

Opava uhání za postupem do nejvyšší soutěže. Vyhrála sedm zápasů v řadě, o dva body ji dokázal připravit až Třinec, který na jaře uhrál pouze čtyři body za čtyři nerozhodné výsledky. Naposledy se Třinečtí radovali z výhry počátkem listopadu ve Vlašimi.

Celek kouče Nečka přestál úvodní nápor favorita a posléze vystrčil růžky – nejlepší podzimní střelec Šumbera hlavou zúročil přesný centr Juřeny – 0:1.

Hosté začali hrát pasivně, několikrát je senzačními zákroky podržel skvělý brankář Paleček. Prostřelil ho pouze Hrabina – poté, co nešťastně podklouzl Joukl – 1:1.

Hráči Třince najednou ožili a několikrát z brejků pořádně zatopili domácí obraně. Ani lídr soutěže nechtěl zůstat pozadu, v držení míče jasně i v počtu střel na bránu měl jasně navrch, ale narážel na bezvadného brankáře Palečka.

Opava dohrávala bez vyloučeného matadora Pospěcha, který v nastaveném čase před hranicí velkého vápna povalil Janošíka.

„Po tom průběhu zápasu je bod tak akorát. Vesměs jsme se bránili, Opava je výborný kombinační mančaft s výtečnými hráči. Hráli jsme z bloku, ve druhém poločase jsme se dopustili chybičky, kdy Petr Joukl smolně podklouzl,“ shrnul střetnutí brankář Třince Lukáš Paleček.

Dělbou bodů skončilo také podzimní střetnutí v Třinci (3:3).

BRANKY: 58. Hrabina – 23. Šumbera. Rozhodčí: Příhoda. ČK: 90. Pospěch. Diváci: 6028. Poločas: 0:1.

OPAVA: Šrom – Simerský, Hrabina (80. Stříž), Žídek – Pospěch, Schaffartzik, Zapalač (59. Smola), Jursa, Kayamba – Kuzmanović, Puškáč (69. Jurečka).

TŘINEC: Paleček – Ilko, Čelůstka, Reintam (81. Velner), Bedecs, Janoščín – Buchvaldek (72. Masař), Vaněk, Šumbera, Joukl (Janošík) – Juřena.

 

Komentáře