Sníh nas nezaskočil, říkají silničáři. Řidiči a chodci tvrdí opak

TŘINEC V sobotu vydatně sněžilo. Cesty a chodníky v Třinci byly bílé. Podle reakcí na sociálních sítích to vypadalo, že v Třinci je kalamitní stav. 

Ale firma VYKRUT zahradní služby, která má zimní údržbu města na starosti, tvrdí, že byla na sníh připravena a zvládla víkendovou situaci v souladu s plánem zimní údržby.

„S ohledem na předpověď počasí jsme prováděli už předem preventivní posypy hlavních tahů ve městě a veškerá technika vyjela do terénu bezprostředně po začátku sněžení. Technika jezdila od páteční noci nonstop, ale díky vydatnému sněžení byly cesty vždy za několik desítek minut znovu zasněžené,“ uvedl ředitel společnosti Petr Vykrut.

Práci silničářů monitorovala i primátorka Věra Palkovská. „Prosíme občany našeho města o shovívavost. V případě hustého sněžení, jako bylo o víkendu, je prioritou průjezdnost hlavních tahů. Parkoviště a komunikace třetích tříd přicházejí na řadu až později,“ dodala.

Všechny se jí ale přesvědčit nepovedlo. Naštvaných řidičů a chodců bylo hodně. Ale jsou i lidé, kteří mají pro silničáře pochopení a vysvětlují, že v případě hustého sněžení nelze zajistit ihned všechny silnice a chodníky bez sněhu.

Komentáře