Snový návrat! Růžička vsítil hattrick

TŘINEC Útočník Ocelářů Martin Růžička třemi zásahy oslavil svůj návrat do hokejové reprezentace po dvou a půl letech. Hattrickem přispěl k vítězství české hokejové reprezentace nad Finskem v prodloužení.

Útočník Ocelářů Martin Růžička a obránce Milan Doudera scházeli třineckým hokejistům v odvetném střetnutí na ledě švédského Brynäsu. Jejich spoluhráči to zvládli i bez nich, vyhráli 5:3 a postoupili do semifinále Ligy mistrů.

Martin Růžička s Milanem Douderou se chystali na první zápas Channel One Cupu. Oba naskočili v základní sestavě, Doudera hrál v obranné dvojici s Němcem a Růžička v první formaci po boku Holíka a Erata.

Úvodní duel turnaje se pro český celek nevyvíjel dobře, svěřenci trenérského kvarteta Jandač, Kalous, Špaček a Prospal prohrávali od první třetiny 0:2. Až v poslední desetiminutovce přišly chvíle třineckého kanonýra – nejprve snížil na 1:2 a vzápětí poslal střetnutí do prodloužení, v němž rozhodl o vítězství českého výběru v poměru 3:2.