SOJ podepsalo v Krapkowicích smlouvu o další spolupráci

KRAPKOWICE Sdružení obcí Jablunkovska v neděli 22. září podepsalo v polských Krapkowicích partnerskou smlouvu o obnovení partnerství po 15 letech.

Do Krapkowic vyjela z Jablunkovska delegace již v pátek navečer. V sobotu se zúčastnila 20. výročí Krapkovického okresu.

Probíhal tam také Tradiční festival dýní.

Jablunkovská výprava se rovněž aktivně zapojila do oslav. Řemeslníci z našeho mikroregionu – Monika Cieslarová, Olga Bojková, Vlasta Orešanská a Jiří Cieslar zaujali veřejnost svými výrobky. Bratranci Benkovi nadchli publikum hrou na gajdy a zpěvem.

Svým repertoárem Dechový orchestr Jablunkovanka roztančil a zapojil do vystoupení celé publikum.

V neděli byla podepsána partnerská smlouva, kterou podepsal pan Maciej Sonik, starosta Krapkowic a Monika Czepczorová, předsedkyně Sdružení obcí Jablunkovska, ve které jde o obnovení partnerství, vymezení směrů spolupráce, výměnu zkušeností prostřednictvím společných projektů.

„Dvacáté výročí povstání Krapkowic je doprovázeno 15. výročím partnerství se Sdružením obcí Jablunkovska. Věřím, že naše spolupráce oba regiony obohatí. Hosté z České republiky k nám přijeli prezentovat své kulinářské a kulturní dědictví, které je velmi bohaté,“ řekl před podepsáním smlouvy Maciej Sonik.

 „Celý pobyt v Krapkowicích proběhl v přátelském duchu na skvělé úrovni s velmi milými lidmi. Myslím, že můžeme být pyšní na pestrost našeho mikroregionu, houževnatost našich členských obcí a na talenty, které sklízí obdiv nejen u nás, ale stále více i v zahraničí. Smlouva je podepsána, spolupráce funguje, věřím, že ku prospěchu všech stran,“ zhodnotila pobyt v Krapkowicích Taťána Groušlová, pracovnice Sdružení obcí Jablunkovska.

Foto: Taťána Groušlová, David Ćmiel

Komentáře