Spartak doma válí. Fanoušci jsou naším dvanáctým hráčem, říká Hudzieczek

JABLUNKOV Můj dům, můj hrad – v případě fotbalistů Jablunkova, kteří se po dvaceti letech vrátili do I. A třídy, tohle rčení platí. „Hrajeme pro diváky, pro ně chceme vyhrávat a sbírat body,“ tvrdí stoper Martin Hudzieczek.

Z důvodu rekonstrukce tribuny a správní budovy Spartak odehrál celý podzim venku. Pár bodů nastřádal (11), ale stačilo to pouze na předposlední místo.

Na jaře má výhodu domácího prostředí a zatím z ní těží téměř stoprocentně – Staré Město porazil 1:0, s Dobrou se rozešel smírně 2:2, Sedliště zdolal 4:1, Jistebník 3:0, Libhošť 3:1 a Hrabovou v dohrávce 4:0. V tabulce je Jablunkov sedmý.

Napadlo by vás, že vám to na jaře tak půjde?
Takové jaro jsme popravdě nečekali. Hrajeme pořád doma, řekli jsme si, že pokud se chceme zachránit, musíme vyhrávat, že nám nic jiného nezbývá.

Máte 27 bodů, o čtyři méně než druhý Brušperk. Teď už o záchranu nehrajete, bojujete o vrchní část tabulky…
Po podzimu jsme byli na jedenácti bodech, proto jsme se chtěli hlavně zachránit. Teď už jich máme 27 a můžeme hrát úplně v klidu. Problém je v tom, že nás je málo, taháme to ve dvanácti hráčích. Máme úzký kádr, kdyby se někdo zranil, byl by to problém. Kluci z dorostu jsou nadějní, ale schází jim zkušenosti.

Před léty se Spartak v I. A třídě neudržel, letos se mu to povede. Čekal jste před sezonou, že byste mohli hrát tak vysoko a doma trápit postupové aspiranty?
To vůbec ne. Trénovalo nás málo, přišel jenom jeden hráč. V zimní přípravě to bylo jako na houpačce, spíše jsme prohrávali.

Jak dlouho dokážete domácí neporazitelnost udržet ?
Měli jsme spíše slabší soupeře, teď budeme hrát s těmi silnějšími. Albrechtice, Stonava, Brušperk a další. Později nás čekají derby s Vendryní a Bystřicí. Hrajeme pro diváky, v Jablunkově jich chodí na fotbal hodně, je to hráč na víc. Chceme sbírat body a vyhrávat hlavně pro ně.

 

Komentáře