Spolek „Nikdy nejsi sám“ daroval nemocným dětem hračky

TŘINEC Nemocnice Třinec dostala další dárek. Přesněji řečeno dostaly ho hospitalizované děti. A nejkrásnější na tom je, že dárci byli ti, kteří sami pomoc potřebují.

Bohatou předvánoční nadílku pro nemocné děti, které jsou hospitalizované na dětském oddělení Nemocnice Třinec, připravili členové spolku „Nikdy nejsi sám“. A nebylo to poprvé. Zároveň je třeba podotknout, že hlavní činností této neziskové organizace je pořádání volnočasových a pobytových aktivit pro děti a mládež s postižením.

Pravdou je, že po celý rok se na nás obracejí novomanželé, kteří u svého obřadu upřednostní místo květin nějaký malý dárek, který pak následně předáme dětem v nemocnici,“ vysvětlila předsedkyně spolku „Nikdy nejsi sám“ Renata Czaderová odkud dárky pochází. Zároveň dodala, že letos se velké „hračkové podpory“ dostalo spolku i od měsíčníku Zwrot, jehož vydavatelem je Polský kulturně-osvětový svaz. Zwrot totiž na začátku prosince slavil 70 let a redakce požádala své čtenáře, aby místo květin na Jubilejní večer v Těšínském divadle donesli právě hračky. Ty pak věnovala spolku, a spolek dětem v třinecké nemocnici.

Děkujeme za nezištnou pomoc a spolupráci, která přináší radost nejenom hospitalizovaným dětem, ale i celému ošetřujícímu personálu, pro něhož je úsměv malých pacientů tím největším potěšením.Velice si těchto činů vážíme, pevně věříme v další podporu a všem členům a donátorům neziskové organizace „Nikdy nejsi sám“ patří velký dík„, shrnula událost tisková mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková.

Komentáře