TŘINEC Třinecký spolek Nikdy nejsi sám stejně jako v předchozích letech přivezl v předvánočním čase pro hospitalizované děti ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě obrovské množství dárků. A vykouzlil tak úsměv na dětských tvářičkách.

O tuto velkou radost pro nemocné děti se postarala Renata Czaderová, předsedkyně spolku Nikdy nejsi sám, který pořádá volnočasové a pobytové aktivity pro děti a mládež s postižením.

Odkud se vzal nápad obdarovat děti v nemocnici?

– Jednou jsem se se synem ocitla akutně ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě. Na oddělení dětské neurologie nebylo místo, proto nás uložili na oddělení hematoonkologie, jen o patro níž. I když to byl srpen, zažili jsme tam nadělování. Po přenesení na „naše“ oddělení jsem plná dojmů z tohoto zážitku vše barvitě líčila sestřičkám. K vám na oddělení přece také chodí, no ne? Odpověděly, že k nim na oddělení dětské neurologie nikdo ještě s dárky nepřišel. V mé hlavě se hned zrodil nápad a po návratu domů jsem ho začala realizovat. Na Mikuláše jsem autem plným dárků jela směr Ostrava. To bylo v roce 2015,“ sdělila Renata Czaderová, která letos za asistence manželů Adriany a Marka Ciencialových nadělovala dárky ve Fakultní Nemocnici v Ostravě-Porubě už po osmé.

Obdarovat druhé je dar

Děti můžou být obdarované díky dobrým andělům v podobě mladých manželských párů, kteří si místo obvyklých květin při svatebním obřadu přejí od gratulantů malý dárek, který by potěšil děti v nemocnici. Tradiční mikulášskou sbírku podpořili také – teď už manželé – Niedobovi, Heczkovi, Giemzovi.

– Hledali jsme způsob, jak se rozdělit o naši svatební radost a dárky pro děti místo květin nám přišly jako nejvhodnější nápad. Květiny jsou krásné, ale nevydrží dlouho, uvadnou, ale hračka umí vykouzlit úsměv. Udělat radost druhému – je to nejhezčí, co člověk může udělat. Dnes se nám potvrdilo. Nebylo nic krásnějšího, než vidět rozzářené dětské oči. Uvědomili jsme si rovněž, že nejdůležitější je zdraví a zdraví dětí obzvlášť – sdělili své dojmy manželé Ciecialovi.

Personál si pomoci váží

– Velmi děkujeme za přízeň, kterou nám již mnoho let spolek Nikdy nejsi sám a paní Czaderová věnují. Děkujeme za nezištnou pomoc a spolupráci, která přináší radost nejenom hospitalizovaným dětem, ale i celému ošetřujícímu personálu, pro něhož je úsměv malých pacientů tím největším potěšením. Velmi si toho vážíme – dodala Hana Medřická, primářka oddělení.

 

Komentáře