TŘINEC Nestor třineckého krasobruslení Stanislav Ściskała u příležitosti oslav svého jubilea převzal Cenu města Třince za reprezentaci města a regionu v krasobruslení a dlouholetou úspěšnou trenérskou a organizační činnost.

Jméno Stanislava Ściskały je nedílně spjato s rozvojem krasobruslení v Třinci. Od založení oddílu krasobruslení při TJ TŽ Třinec v roce 1967 se až do roku 1998 věnoval trenérské činnosti.

V letech 1977 – 1986 byl předsedou oddílu krasobruslení v Třinci, následujících dvanáct let pracoval v trenérské metodické komisi ve funkci vedoucího trenéra. Jako trenér nebo předseda oddílu pomáhal pan Ściskała organizovat řadu krasobruslařských soutěží. Během více než třiceti let aktivní trenérské a řídící práce vychoval řadu třineckých krasobruslařských reprezentantů a závodníků, kteří se umisťovali na předních příčkách Českého poháru, Evropského poháru i jiných mezinárodních závodů.

I když pan Ściskała v roce 1998 trenérskou činnost v oddíle TJ TŽ Třinec ukončil, stále pomáhá mladým krasobruslařům a také předává zkušenosti mladším trenérům. Za svou činnost byl oceněn řadou čestných uznání a diplomů, mj. v roce 2010 získal ocenění Trenér roku 2009 Moravskoslezského kraje.

Komentáře