Stavbou Moravskoslezského kraje je Muzeum Těšínska

ČESKÝ TĚŠÍN Prestižní soutěž Stavba Moravskoslezského kraje už popatnácté ocenila nej stavby z regionu. Hlavní cenu Grand Prix odborná porota udělila Muzeu Těšínska, za rekonstrukci výstavní budovy a novou expozici. Slavnostní oceňování se konalo právě dnes.

V letošním ročníku bylo nominováno přes padesát zajímavých a výrazných staveb. A to i přes následky, které měla na ekonomiku i stavitelství pandemie koronaviru. Velmi mě těší, že o ocenění bojovalo jedenáct projektů, které financoval Moravskoslezský kraj. O to více mám radost, že právě naše stavba získala nejvyšší ocenění Grand Prix. Muzeum Těšínska na rekonstrukci své výstavní budovy čekalo dlouhých dvacet let. Až před třemi lety se podařilo dořešit majetkoprávní spory, ale také získat významné prostředky z evropských zdrojů. V Českém Těšíně teď máme nádherné muzeum, které si ocenění rozhodně zaslouží. Určitě všechny zvu k jeho návštěvě – uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Soutěž Stavba Moravskoslezského kraje každoročně vyhlašují Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, Obec architektů pobočky Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Hlavním cílem soutěže je prezentace i propagace kvalitních projektů, staveb a jejich tvůrců, a také seznámení laické i odborné veřejnosti se současnou úrovní stavitelství a architektury v Moravskoslezském kraji.

Kromě Muzea Těšínska byla v Českém Těšíně oceněna i další stavba. V kategorii Stavby občanské vybavenosti – novostavby hlavní cenu získala Sportovní hala Svojsíkova.

 

Foto: TZ

Komentáře