Strážnici školili seniory

ČESKÝ TĚŠÍN Senioři z Českého Těšína se učili, jak se lépe ubránit násilníkům nebo podvodníkům, jak si přivolat pomoc nebo ji naopak někomu poskytnout a jak se nenechat napálit.

Vše v rámci Senior academie, kterou pro ně připravila Městská Policie v Českém Těšíně.  Ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek během předávání vysvědčení poděkoval všem účastníkům za elán, pílí i humor, kterým starší lidé mnohdy instruktory zaskočili. Například sedmdesátiletá žena přinesla hasiči omluvenku od syna, který sliboval, že maminka už nebude během přednášek vyrušovat a že se po domluvě zlepší.

Mezi posluchače přišel zámečník, aby seniorům poradil, jak zabezpečit vchodové prostory do jejich obydlí a také je poučil o finesách zlodějů. „Studenti“ se také převlékli do sportovního, měli hodinu sebeobrany.

„Se seniory jsme samozřejmě netřískali o žíněnku, ale ukázali jim, jak se nenechat zaskočit, jak naopak zaskočit útočníka finesou s deštníkem nebo svazkem klíčů. Procvičili jsme s cvičným zařízením použití pepřového spreje,“ uvedl preventista Městské policie Český Těšín Petr Glaic.

Komentáře

Sdílejte
Předchozí článekFajne rano!
Další článekFajne rano!