Středoškoláci z Jablunkova získali včera laboratoř virtuální reality

JABLUNKOV Za účasti náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislava Folwarczného byla včera na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti podnikání a služeb v Jablunkově slavnostně zprovozněná nová laboratoř virtuální reality.

Nová moderní učebna si vyžádala pětimilionovou investici, z níž šla větší polovina na technologie, necelé dva miliony stály stavební úpravy a zajištění bezbariérovosti výuky, na 400 tisíc korun přišel nový nábytek. Virtuální laboratoř má kromě moderního vybavení také výukové modely pro výuku jednotlivých oborů.

„Práce s digitálními technologiemi je pro mnohé obory absolutně nepostradatelná. Moravskoslezský kraj jako zřizovatel středních škol v regionu klade důraz na modernizaci učeben a vytváření co nejvhodnějších podmínek pro výuku. Je to způsob, jak studium nejen zatraktivnit, ale také posunout dál. Čím lepší dovednosti žáci získají, tím jednodušeji se budou prosazovat na trhu práce. V moderních technologiích je budoucnost,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny. Dodal zároveň, že tímto projektem se kraj snaží jablunkovskou školu podpořit.  „Nová laboratoř by mohla v Jablunkově ke studiu nalákat více žáků. Bylo by skvělé, kdyby se podařilo zvýšit zájem o studium na této škole,“ podotkl.

Jablunkovská škola patří mezi šest středních škol v Moravskoslezském kraji, které virtuální laboratoř získaly.

 

Komentáře