Svozy odpadu na přelomu roku

TŘINEC Jen co odezní novoroční oslavy, posílí popeláři z třinecké odpadové společnosti SMOLO CZ svozy, a to především tříděného odpadu.

Stejně jako o Vánocích vyšleme do ulic více posádek a techniky, posílíme svozy komunálního a tříděného odpadu, především pak skla. Hned po Vánocích je nejvíce papíru, po Silvestru je to naopak období skleněných obalů.  První dny nového roku jsou, stejně jako povánoční dny, vždy ve znamení dvojnásobku odpadů z domácností,“ uvedl jednatel společnosti SMOLO. CZ Tomáš Ondraszek.

Doplnil, že po silvestrovských oslavách je i více odpadů kolem stanovišť, které jsou zvlášť na sídlištích posety obaly ze zábavné pyrotechniky. Jen loni během novoročního svozu uklidili popeláři z třineckých stanovišť kontejnerů stovky kilogramů obalů z ohňostrojů a petard.

Po svátcích a novoročních oslavách je také hodně jídelních zbytků. Lidé je bohužel hází přímo z okna na trávník nebo sypou na zem k nádobám. Zřejmě v přesvědčení, že přikrmují ptáky.

Bohužel takto pouze podporují množení hlodavců, kteří mohou být přenášeči nebezpečných chorob. Divokým nebo domácím zvířatům mohou tyto zbytky způsobit zdravotní problémy. Apelujeme na občany, aby nikdy nevyhazovali jídlo mimo nádoby k tomu určené,“ řekl Ondraszek.

Komentáře